REGIONY | Obce | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
Většinou nás media masírují tím, jak je důležité ho posilovat. V dnešní uspěchané, hektické a zlenivělé době je ale důležité pánevní dno umět také zrelaxovat.
Proč se čím dál častěji mluví o pánevním dnu a proč je tak důležité?
1. Podpírá vnitřní orgány
Bojíte se od srdce zasmát, zakašlat, kýchnout, zaskákat si s dětmi na trampolíně? Pak vaše pánevní dno nedostatečně podpírá močový měchýř a močovou trubici a vy trpíte tzv. stresovou inkontinencí. Co to znamená? Když se zvýší břišní tlak, vaše oslabené pánevní dno neudrží uzavřenou močovou trubicí a vy si “cvrknete”. To, že tento problém trápí spoustu žen, není důvodem k tomu, považovat ho za “normální”.
2. Podílí se na správném držení těla
Myslíte si, že když se prohnete v bedrech, zavlníte boky a dáte si vysoké podpatky, budete sexy? Možná. Co se ale stane určitě je to, že “vyřadíte” svoje pánevní dno z funkce a budou vás tak akorát bolet záda.
Situace funguje ale i opačně. Pánevní dno pomáhá držet pánev ve správné pozici a pokud je oslabené, dojde k naklopení pánve dopředu, přetížení svalů v oblasti beder a zase nás bolí záda. A aby toho nebylo málo, naopak přetížené pánevní dno nám může mimo jiné způsobit blokády v oblasti “kříže” a zase nás bolí záda. Takže co dělat aby Vás záda nebolela? Uvolnit, nebo posílit? Odpověď by vám měl dát váš fyzioterapeut.
3. Ovlivňuje kvalitu vašeho sexuálního života
Nemůžete dosáhnout orgasmu a sex vás baví čím dál míň? Kupte si Venušiny kuličky, posilte svoje pánevní dno a uvidíte, že ani vy, ani váš partner nebudete litovat. Nejen, že dosáhnete orgasmu snadněji, ale bude i mnoho násobně intenzivnější. A váš partner taky nepřijde zkrátka.
Kdysi se ženám se “silným” pánevním dnem říkalo louskačky ořechů :-)
Pokud však máte při sexu bolesti, máte spíš opačný problém. Vaše pánevní dno je příliš stažené a měla byste se naučit ho relaxovat.
4. Hraje důležitou roli při porodu
Měla jste dlouhý porod, pomalu jste se otvírala a nakonec vás museli nastřihnout? Pak se vaše pánevní dno nedokázalo dostatečně “uvolnit”.Během třetího trimestru těhotenství už ho opravdu neposilujte, ale snažte se naučit ho relaxovat a uvolňovat.
5. Má vliv na vaši schopnost otěhotnět
Nedaří se vám otěhotnět? Zkuste se zaměřit na své pánevní dno. Příliš napnuté svaly pánevního dna jsou jednou z možných příčit funkční sterility.
Naučte se pracovat se svým pánevním dnem, abyste snadněji otěhotněla, měla hladký porod a po porodu se zase rychle dostala do formy. Ukážu vám, jak na to.
KDY: Sobota 18. dubna od 9:00 do 12:00
KDE: Dvůr Králové, Hankův Dům
Více informací a REZERVACE ZDE: www.fyziomami.cz/dvurkralove
Mgr. Martina Nakládalová
Vaše komentáře |